Whatsapp Güncelleme Dolandırıcılığı

Whatsapp Güncelleme Dolandırıcılığı

Whatsapp Güncelleme Dolandırıcılığı

      Telefonunuz üzerinden internet uygulamasına girdiğinizde ekranınıza " ..../..../.... tarihlerinde wahatsapp güncellemeniz bitmiştir. Whatsapp uygulmasını kullanabilmeniz için uygulamanızı günceleştirmeniz gerekmektedir. Ücretsiz Güncelleyebilirsiniz" yazısını görüyor iseniz büyük bir ihtimalle dolandırılmak üzeresiniz.        

      Dolandırıcılık sistemi sizlerden telefon numaranızı girmenizi  ve sms bilgilerinize izin vermenizi isteyecektir. Bu bilgileri verdikten sonra sisteme üye olacaksınız ve faturanıza 70 TL' lik bir ödeme yansıtılacak. Eğer aboneliğinizi iptal ettirmezseniz  70 TL' lik ödemeyi abone olduğunuz uygulama, her ay faturanıza yansıtır.

      Her ay faturanıza yansıtılacak olan  abonelik ödemesini iptal ettirmeniz için operatörünüzün  müşteri hizmetlerini arayarak iptal onayını gerçekleştirebilirsiniz.

      Bu dolandırcılık sadece whatsapp güncelleme dolandırıcılığı olmayabilir. Uygulamanızı yükseltebilirsiniz, bedava araba sahibi olabilirsiniz ve benzeri farklı kurgular ile de dolandırılabilirsiniz.

      Şunu unutmayın ki internet üzerinden telefonunuzda bulunan uygulamalar güncellenmez. Telefonunuza sizlerden bilgi almak için gelen her mesajın nereden, niçin, hangi sebep ile geldiğini araştırın ve bilgilerinizi sadece mesaj üzerinden değil bankadan veya karkoldan arıyoruz diye arayan dolandırıcılar ile de paylaşmayın. Sizleri arayan numaraları kapatıp bilinen şube numaralarını arayıp danışabilirsiniz..