Gözden Kaçırılmış Olabilecek On Yabancı Film

Gözden Kaçırılmış Olabilecek On Yabancı Film

Gözden Kaçırılmış Olabilecek On Yabancı Film

 

10- Karanlık Dalgalar - Dark Tide

Macera Filmleri

Yapım Yılı : 2012

IMDB: 4.2

Kate (Halle Berry) usta bir dalışçıdır ama onun asıl özelliği köpek balıklarıyla yüzmesidir. Böyle bir dalış sırasında arkadaşı köpek balığı tarafından parçalanınca bu işi bırakır. Yıllar sonra erkek arkadaşı bir teklifle gelir. Zengin bir adam böyle bir gezi için tonla para teklif etmektedir. Kate zor da olsa teklifi kabul eder ancak onun da şartları vardır. Uyulmadığı zaman herkesi felakete sürükleyebilecek şartlar. Para bazen felaketlere de yol açabilir. Böyle muhteşem bir gerilim filminin böyle düşük puan alması gerçekten anlamsız.

 

9- Savaşın Kardeşleri - Brothers of War

Savaş Filmleri

Yapım Yılı : 2015

IMDB: 4.7

Film babalarının vasiyeti açıklanırken iki kardeşe bıraktığı bir mektubun okunmasıyla başlıyor. Babalarının II. Dünya Savaşı sırasında kaza ile abisini vurması, daha sonra savaşa katılması. Yaralanması, ona bakan bir kızla evlenmesi, bir çocuklarının olması, kıza Almanlar tarafından işkence edilmesi ve genç adamın her şeyi ardında bırakıp hayata devam edişinin konu edildiği film gerçekten bu düşük puanı hak etmiyor. Üstelik filmin konusu her yerde yanlış yazılmış dikkatinize.

 

8- Kuzeyliler Viking Efsanesi - Northmen A Viking Saga

Macera Filmleri

Yapım Yılı : 2014

IMDB: 5.4

Sürgünde bulunan bir gurup Viking, inandıkları bir lider eşliğinde işgale uğramış olan ülkelerini kurtarmak için diğer Viking boylarına ulaşmaya çalışmaktadır. Gemileri İskoçya kıyılarında batınca gidecekleri yere yürüyerek ulaşmaları gerekecek ancak bu uzun yolculuk hiçte kolay olmayacaktır.

 

7- Basınç - Pressure

Gerilim Filmleri

Yapım Yılı : 2015

IMDB: 5.8

Okyanusun ortasında bir petrol istasyonundayız. Bir fırtına yaklaşmakta ve derinlerde bulunan hattın acilen kontrol edilmesi gerekmektedir. Aşağıya gönülsüz de olsa inen ekip bir süre sonra fırtınanın da etkisiyle kaderleriyle baş başa kalacak, bu yüksek basınç altında kurtarılmayı beklerken geçmişleriyle yüzleşen ekip üyeleri umutlarını yitirince başlarının çaresine kendileri bakmaya çalışacaktır.

 

6- Tom Sawyer

Macera Filmleri

Yapım Yılı : 2011

IMDB: 6.1

Mark Twain yazmış, hemen hemen her çocuk okumuştur bu kitabı. Belki ağaçtan derme çatma kulübeler yaptınız, belki evden aşırabildiğiniz yiyeceklerle piknik. Ancak o maceranın lezzetini bir daha hiç yaşayamadınız değil mi? Bu macera Huckleberry Finn'in Maceraları kitabıyla da sürmüştür eminim. İşte ikisini bir filmde izlemek isterseniz sakın bu filmi kaçırmayın derim. Varsa çocuklarınıza hem o kitapları okutun, hem de bu filmi izletin çok şey kazanırlar.

 

5- The Survivalist

Gerilim Filmleri

Yapım Yılı : 2015

IMDB: 6.5

Gelecekte kaos ortamı hakimdir. Yiyecek bulmak oldukça zorlaşmıştır. Ormanda bir kulübede tek başına yaşayan adam avlanmakta, ufak çaplı ekip biçmekte ve bu yalnızlıkla zor bir şekilde yaşamaktadır. Ancak devir kimseye güvenmeme devridir. Bir anda ortaya çıkan anne ile kız hayatına girdiğinde aslında hayatının kötüleşeceğini hissetmiştir. Belki bu onun sonu olacaktır ama her sondan bir başlangıç çıkmaz mı?

 

4- Avcı - The Hunter

Macera Filmleri

Yapım Yılı : 2011

IMDB: 6.8

Eski bir asker para karşılığında bazı insanlar için yasa dışı işler yapmaktadır. Verilen son görev neslinin tükendiğine inanılan ancak bir bölgede hala yaşadığı düşünülen Tazmanya Canavarını bulmak, öldürüp dna’sını almak ve yok etmektir. Bölgede araştırmalara başlayan avcı bu işin hiçte kolay olmadığını anlayacaktır. Evet canavar vardır ancak daha tehlikeli olanı avcıyken av olmaktır.  

 

3- Denizin Ortasında - In the Heart of the Sea

Aksiyon Filmleri

Yapım Yılı : 2015

IMDB: 7.0

Moby Dick efsanesini bilmeyen yoktur sanırım. Romanı yazılan, defalarca beyaz perdeye aktarılan bu dişli İspermeçet balinası adeta bir masal kahramanı gibidir. Bazen de kabus. Aslında film romanı yazan yazara neyin ilham verdiğini anlatıyor. Bir gurup balina avcısı yola çıkar, işler yolunda gitmeyince daha zorlu bölgelere yelken açarlar. Burada dişli İspermeçet onları köşeye sıkıştırır. Başlarına gelen o kötü faciayı kurtulunca hiç kimseye anlatamazlar. Film oldukça kaliteli. İzlerken ben nefes bile almadım.

 

2- Vahşiler – Hostiles

Western Filmleri

Yapım Yılı : 2017

IMDB: 7,3

Öyle westerni görünce tipik bir kovboy filmi beklemeyin hemen. Üstelik baş rollerde Christian Bale’ı izliyorsanız film gerçekten de müthiş olabilir. Bale filmde Yüzbaşı Joseph J. Blocker’ı canlandırıyor. Ölüm döşeğindeki tutsak Cheyenne şefi ve ailesinin Montana'da ki kabile topraklarına geri dönmeyi istemelerine başkan tarafından onay verilir. Şef ve Yüzbaşı defalarca savaş meydanında karşı karşıya gelmişlerdir. İki düşman bu yolculukta birçok şeyle yüzleşecektir. Gerçekten puanı hak ediyor.

 

1- Malefiz - Maleficent

Fantastik Filmler

Yapım Yılı : 2014

IMDB: 7.4

Angelina Jolie ve bir Peri rolü. Ne var bunda diyebilirsiniz, bir peri kadar zarif ve güzel kadın değil mi? Ancak bu peri başta kızgın ve kötü peri. Çünkü insanlar ormana saldırmış, çok kötü şeyler yapmış ve Malefiz bunlara şahit olmuş. Kralın biricik güzel kızını sırf bu yüzden kötü kader ile büyülemiş. Buraya kadar her şey olması gerektiği gibi değil mi? Lakin bu dünyalar güzeli prenses belki de barışın tek anahtarı ve Malefiz bunu fark edince işler değişiyor birden.