En Kolay Vatandaşlık İmkanı Sunan Ülkeler

En Kolay Vatandaşlık İmkanı Sunan Ülkeler

En Kolay Vatandaşlık İmkanı Sunan Ülkeler

Karadağ’da 1 Euro Sermaye ile Şirket Kurulabilir ve Oturum İzni Alabilirsiniz

Teknoloji, iletişim, ulaşım her geçen gün gelişmesi ile Dünya artık sanıldığı kadar büyük gelmiyor belki de. Dünya ekonomisinin dengelerinin değişmesi ve ülkelerin siyasi yapılarının ve yasal prosedürlerinin de değişmesi ile insanların yaşamlarını sürdürecekleri ülke tercihleri değişmektedir. Ekonomik şartlar, iklimsel koşullar, eğitim imkanları ve bunun gibi birçok nedenden kaynaklanan sebeple bu tercihler oluşmaktadır. Ayrıca bunlara yurt dışında çocuk doğurmak ve vatandaşlık hakkı elde edilmesi de bu seçenekler arasındadır.

Bir ülkeye seyahat etmek bile zor iken bir ülkede yaşamak ne denli zor durum gibi görünür. Pasaport çıkarmak, turist vizesi çıkarmak, uçak biletleri, pasaport harçları, seyahat edilen ülkede geçinebilecek finansal kaynak ve yabancı dil konuşabilmek ve hayatını idame ettirebilmek.

New York Hayallerinizden Bile Yakın Olabilir

Ücretsiz vatandaşlık verme sıralamasının başında Amerika gelmektedir. Amerika vatandaşlığı için yapılması gereken ilk işlem elbette turist vizesi alınması. İngilizcenizin yeterli olduğunu belgelemek, bir işinizin olması gerekmektedir. Tüm şartların detaylı araştırılması sonrasında Amerika vatandaşlığı hakkı elde edilebilir.

Güneşin Batmadığı Krallık İngiltere’de Yaşamın Kolay Yolları

İngiltere’nin Amerika kadar kolay imkanlar sunmadığı su götürmez bir gerçek. Vatandaşlık hakkı almak adına herhangi bir ücret talep edilmemektedir. İngiltere’de şirket kurarak, eğitim amacıyla ya da çalışarak belirli bir süre geçirildikten sonrasında vatandaşlık hakkı tanınmaktadır.

Soğuk Ama Sıcak Yüzü Bulunan Kanada’da Yaşam

Eğer nitelikli bir çalışansanız Kanada’da vatandaşlık edinmeniz gayet kolaydır. Kalifiye vatandaş arayan ülkeler arasında yer alan Kanada’ya nitelikli çalışan olarak başvurmanız ve bunun için gerekli şartları yerine getirmeniz yeterlidir. 3 yıl oturumun ardından vatandaşlık hakkına sahip olabiliyorsunuz.

Türklere Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler

Bu ülkeler ücretsiz vatandaşlık vermese de belirli bir bağış veya ücret karşılığında vatandaşlık imkanı sunmaktadır. Türkiye, AB üyesi olmadığı için belirli bir ücret ödense de vatandaşlık vermek adına zorluklar çıkarmaktadır.

Dominika

71.000 kişilik nüfusu ile bir şehir kıvamında olan bu ülke Birleşik Krallığa bağlı bir ülkedir. Bugüne kadar 3000 kişiye vatandaşlık veren Dominika vatandaşlığı sonrasında İsviçre dahil 50 farklı ülkeye giriş çıkış imkanı bulunmaktadır. 100.000 ABD Doları yatırım yapılması durumunda anında vatandaşlık hakkı verilmektedir.

Portekiz

Portekiz her 2 yılda bir oturum izni yenileme imkanı vermektedir. 6 yıl ikamet sonrasında vatandaşlık hakkı sağlanıyor. 2 yıllık oturum izninin alınması için 350.000 ABD Doları gayrimenkul yatırımı yapılması gerekmektedir.

Malta

2004 yılında Avrupa Birliği üyesi olan Malta, yaklaşık 400 bin kişilik nüfusa sahip olarak Avrupa Birliği’nin en küçük ülkelerinden biridir. Malta’da 2013 yılından bu yana yürürlükte olan bir yasa ile devlet 650 bin Euro karşılığında vatandaşlık vermektedir. Malta vatandaşlığı ile Avrupa’nın her yerine yerleşilebilir bunun dışında Malta pasaportu ile 166 ülkeye seyahat edebilirsiniz.

Avusturalya

Dünyanın en merak edilen ülkeleri arasında bulunan Avusturalya vatandaşlığı elde etmek için yapılması gereken 2,25 milyon ABD Doları kişisel serveti bulunan ve herhangi bir şirkete 1,5 milyon ABD Doları yatırım yapan herkes vatandaşlık alabiliyor.

Bulgaristan

Bulgaristan’da vatandaşlık imkanı alabilmek için 448 bin Euro yatırım yapılması durumunda vatandaşlık hakkı elde edilebilmektedir.

Yunanistan

Vatandaşlık vermeyen ancak süresiz oturum izni sağlayan Yunanistan 250.000 Euro değerinde gayrimenkul alımı sonrasında kalıcı oturma izni başvurusu gerçekleşiyor.

Çalışma İzni Veren Ülkeler

Finlandiya

5000 Euro gibi maliyetli olan vize işlemlerinizi halledebilirseniz ve soğuk olması göz önünde bulundurulduğu durumda Finlandiya tercih edilebilen ülkeler arasındadır.

Karadağ

Karadağ’da şirket kurmak ve yaşamak için Sırpça ve İngilizce bilinmesi zorunludur. Bilinmemesi durumunda tercüman tutulması gerekmektedir. Karadağ’da şirket kurmak için banka hesabınızda bulunması gereken tutar 1 Euro yeterli olacaktır.

Türkiye’de Vatandaşlık İmkanlarında Yeni Düzenleme

Türkiye, son zamanlarda vatandaşlık ile ilgili mevzuatta değişiklik yapmış son halini resmi gazetede yayınlamıştır.

Cumhurbaşkanı kararıyla yapılan değişikliklerin ardından ilgili yönetmeliği 20'nci maddesinin ikinci fıkrasının yeni hali şöyle oldu:

"(2) Aşağıdaki şartlardan herhangi birini sağlayan yabancı, Kanunun 12'nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında Cumhurbaşkanı kararı ile Türk vatandaşlığını kazanabilir:

a) En az 500.000 Amerikan Doları veya karşılığı döviz ya da karşılığı Türk Lirası tutarında sabit sermaye yatırımı gerçekleştirdiği Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca tespit edilen,

b) En az 250.000 Amerikan Doları veya karşılığı döviz ya da karşılığı Türk Lirası tutarında taşınmazı tapu kayıtlarına üç yıl satılmaması şerhi koyulmak şartıyla satın aldığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca tespit edilen,

c) En az 50 kişilik istihdam oluşturduğu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca tespit edilen,

ç) En az 500.000 Amerikan Doları veya karşılığı döviz ya da karşılığı Türk Lirası tutarında mevduatı üç yıl tutma şartıyla Türkiye'de faaliyet gösteren bankalara yatırdığı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca tespit edilen,

d) En az 500.000 Amerikan Doları veya karşılığı döviz ya da karşılığı Türk Lirası tutarında Devlet borçlanma araçlarını üç yıl tutmak şartıyla satın aldığı Hazine ve Maliye Bakanlığınca tespit edilen.

 

e) En az 500.000 Amerikan Doları veya karşılığı döviz ya da karşılığı Türk Lirası tutarında gayrimenkul yatırım fonu katılma payı veya girişim sermayesi yatırım fonu katılma payını en az üç yıl elinde tutma şartıyla satın aldığı Sermaye Piyasası Kurulunca tespit edilen."

 

 Vize, vatandaşlık, oturum, evlilik, eğitim, ticari sebeplerle yapılan hazırlıklar ve evrak düzenlemeleri zor meşakkatli bir süreçtir. Bu süreç sırasında son dakikaya bırakılan işlemler ve son dakikada tedarik edilmesi gereken evraklar gerekmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, şirketi vatandaşlık ve oturum izni işlemleri sırasında bütün dillerde yeminli tercüme, acil tercüme ve acil çeviri işlemlerinde hızlı ve kaliteli çözümler sunmaktadır. Nüfus kayıt, ikametgah, doğum belgesi, ölüm belgesi, diploma, transkript, sabıka kaydı, şirket evrakları, evlilik cüzdanı ya da bunun gibi evraklarda yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme hizmetini her dilde sunan profesyonel ve yeminli tercüman ekibiyle hizmet vermektedir.

Ayrıca vatandaşlık ve vize işlemleri sırasında yazılı ve konsolosluklarda sözlü çeviri ihtiyaçları sağlanmaktadır. Hızlı, kaliteli, uygun fiyatlı çeviri hizmeti Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme
tarafından her geçen gün kendisini geliştirerek devam etmektedir.

Yeminli tercüme, acil tercüme ve acil çeviri işlemleri konusunda daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilmek için https://www.okeanostercume.com.tr/ adresinden web sitemizi ziyaret edebilir, info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.