2019 Ocak Ayında Vizyona Girecek Yabancı Filmler

2019 Ocak Ayında Vizyona Girecek Yabancı Filmler

2019 Ocak Ayında Vizyona Girecek Yabancı Filmler

Hellboy 3 - 11 Ocak 

    Dünyanın en ünlü yönetmenlerinden birisi olan Neil Marshall’ın yönetmenliğinde sinema severler ile buluşmaya hazırlanan Hellboy, 2019'un en çok beklenen filmleri arasında yer alıyor. Aksiyon, fantastik ve korku öğelerini barındıran benzersiz yapısı ile Hellboy, bir Amerika Birleşik Devletleri yapımı olarak 2019 yılında beyazperdeye çıkmaya hazırlanıyor.

Filmin Oyuncuları

    Hellboy'un başrolünde Amerikalı ünlü oyuncu David Harbour yer alıyor. 10 Nisan 1975 doğum tarihli oyuncu, Stranger Things, Suicide Squad, Quantum of Solace, Adalet ve Brokeback Dağı filmleri ile tanınıyor. Filmde David Harbour’a Profesör Trevor ‘’Broom’’ Bruttenholm rolü ile Ian McShane eşlik ediyor.

    Hellboy’da ayrıca Nimue rolüyle Milla Jovovich, Alice Monagham rolüyle Sasha Lane, Ganelda rolüyle Penelope Mitchell, Major Ben Daimlo rolüyle Daniel Dae Kim, Merlin rolüyle Brian Gleeson ve Lady Hatton rolüyle Sophie Okonedo da yer alıyor.

Filmin Konusu

    Millenium Films tarafından 12 Nisan 2019 tarihinde sinemalarda yayınlanacak olan Hellboy’un ilk filmi 2004 yılında sinemalarda gösterime girmiş ve söz konusu filmin oldukça beğenilmesinin ardından 2008 yılında ikincisi çekilerek sinema severlerin karşısına çıkarılmıştı. İki filmden sonra kendisine oldukça büyük bir hayran kitlesi kazanan ve ünlü çizgi roman yazarı Mike Mignola tarafından yaratılan bir çizgi roman karakteri olan Hellboy, 2019 yılında ise çok daha kaliteli grafikler ve akıcı bir senaryo ile sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

   Önceki iki filme nazaran yepyeni bir kadro ve ünlü yönetmen Neil Marshall’ın özel yetenekleri ile çekilen Hellboy’un konusu ise şöyle: Hellboy, Kan Kraliçesi Nimue ile hesaplaşmak üzere İngiltere’ye adım atar. Fakat bu iki güçlü tarafın arasında meydana gelecek olan savaş dünyanın sonunun gelmesine neden olur. Hellboy’a düşen görev ise dünyanın sonunun gelmesini engellemektir.

    2004 ve 2008 yıllarındaki filmlerden sonra Hellboy 3 filmi, insanoğluna karşı büyük bir savaş çıkaran güçlü bir büyücüye karşı mücadele veren Hellboy’un başından geçenleri konu edinirken bir yandan da üstün görsel efektleri ile izleyenlerin büyük beğenisini kazanacağa benziyor. Hellboy’un çizgi romanına sadık kalınarak çekilen film, bu yönü ile çizgi romanın hayranlarını da fazlasıyla memnun edebilecek seviyede. Kısacası Hellboy 3, 2019 yılının en beğenilen filmleri arasında olmaya aday gösteriliyor.

Hellboy3 filmin fragmanı henüz yayınlanmamıştır.

 

Glass - 18 Ocak

    2019’un en çok beklenen filmleri içerisinde üst sıralarda yer alan Glass, Ocak ayında beyazperdeye çıkmaya hazırlanıyor. Parçalanmış, Ziyaret, Son Hava Bükücü ve Mistik Olay gibi filmleri ile ünlü olan başarılı yönetmen M. Night Shyamalan’ın yönetmen koltuğuna oturduğu film gerilim ve fantastik türünde 2019 yılının en iyi filmlerinden birisi olacak gibi gözüküyor.

Filmin Oyuncuları

    Glass’ın oyuncu kadrosuna bakıldığı zaman Bruce Willis ve Samuel L. Jackson gibi dünyaca ünlü film yıldızlarına yer verildiği görülüyor. Davin Dunn rolü ile izleyeceğimiz Bruce Willis, Elijah Price/Mr. Glass rolü ile izleyeceğimiz Samuel L. Jackson’un yanında Crumb rolü ile James McAvoy da bulunuyor.

    Glass’ta ünlü oyunculara Casey Cooke rolü ile Anya Taylor-Joy, Dr. Ellie Staple rolü ile Sarah Paulson, Joseph Dunn rolü ile Spencer Treat Clark, Elijah’ın annesi rolü ile Charlayne Woodard ve son olarak da Pierce rolü ile Luke Kirby eşlik ediyor.

Filmin Konusu

    Bir Amerika Birleşik Devletleri yapımı olarak karşımıza çıkan Glass, Universal Pictures’in dağıtımı ile sinema sevenlerle buluşuyor. Anya Taylor-Joy'un ve James McAvoy’un başrollerinde bulunduğu Parçalanmış isimli ünlü film ile Samuel L. Jackson ve Bruce Willis’in yer aldığı Ölümsüz isimli filmi bir araya getiren Glass, Parçalanmış üçlemesinin ikinci devam halkası olarak da tanımlanabiliyor.

    Başarılı yönetmen M. Night Shyamalan’ın hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstlendiği Glass’ın konusu ise şöyle: Tecrübeli bir güvenlik görevlisi olarak çalışan David Dunn, kendi doğaüstü güçlerini Kevin Wendell Crumb’u takip etmek amacı ile kullanıyor. Kevin Wendell Crumb’un 24 farklı kişiliğe sahip bir rahatsızlıktan muzdarip olması ise olayları David Dunn için bir hayli karmaşık hale getiriyor.

    18 Ocak 2019 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte tüm dünyada aynı anda gösterime girecek olan Glass’ın oldukça akıcı ve başarılı kurgusu, izleyenleri koltuklarına çivilemeye hazırlanıyor. Son derece özgün senaryosu ile dikkat çeken yapım, bu yönü ile 2019 yılının en merak edilen filmleri içerisinde ilk sıralarda bulunuyor. Ünlü yönetmen M. Night Shyamalan’ın en iyi filmlerinden birisi olacağına kesin gözüyle bakılan Glass, daha şimdiden sinema severlerin yoğun ilgisini çekiyor.

 

 

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3 - 25 Ocak

    Orijinal adı How to Train Your Dragon 3 olan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3, ilk ikisi tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından beğenilen Ejderhanı Nasıl Eğitirsin serisinin devam filmi olarak 2019 yılında sinema izleyicileri ile buluşmaya hazırlanıyor. Serinin ilk filmlerindeki popülariteyi yakalayacağına kesin gözü ile bakılan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3, 2019’un en çok beklenen filmleri arasında üst sıralarda bulunuyor.

Filmin Oyuncuları

    50 yaşına merdiven dayayan ve Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1 filmlerinin dışında Lilo ve Stiç gibi daha farklı çizgi filmleri ile de ünlü olan Kanadalı yönetmen ve senarist Dean DeBlois’in yönetmenlik koltuğunda bulunduğu Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3’te çizgi karakterlere pek çok ünlü sinema oyuncusu ve ses sanatçısı sesleri ile hayat veriyor.

    Buna göre Hiccup’un seslendirmesinde Jay Baruchel, Astrid’in seslendirmesinde America Ferrera, Valka’nın seslendirmesinde Cate Blanchett, Gobber’in seslendirmesinde Craig Ferguson, Grimmel’in seslendirmesinde F. Murray Abraham, Snotlout’un seslendirmesinde Jonah Hill ve son olarak da Fishlegs’in seslendirmesinde Christopher Mintz-Plasse yer alıyor.

Filmin Konusu

    Başarılı yönetmen Dean DeBlois’in hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstlendiği Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3, animasyon ve aile kategorilerinde 2019’un en çok beğenilen filmlerinden birisi olmaya aday gösteriliyor. Amerika Birleşik Devletleri yapımı olarak 24 Ocak 2019 tarihinde tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de gösterime girecek olan filmin ülkemizdeki dağıtıcılığını ise UIP Türkiye üstleniyor.

    Birbirinden sevimli ejderhalara merhaba diyeceğimiz Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3’ün konusu ise şöyle: Hicks, Vikinglerin ilk ejderha eğiticisi olarak insanlar ve ejderhalar arasındaki barışı nihayet sağlayabilmiş ve üzerine düşen görevi tam anlamı ile yerine getirmiştir. Hicks’in ejderhası olan Dişsiz’in de yardımı ile sağlamayı başardıkları bu barış, Dişsiz’in yeni bir keşifte bulunması sonucunda ise geçerliliğini yitirmiştir. Çünkü Dişsiz, dünyada geriye kalan son ejderha olduğunu düşündüğü sıralarda kendi ırkından bir ejderha bulmuş ve bulduğu dişi ejderha hem vahşi hem de oldukça çetin ceviz olması ile ortalığı birbirine katmaya başlamıştır. Ejderhaların soyu için tehlike bir kere daha kendini gösterdiğinde ve Hicks’in halkı üzerindeki otoritesi sınanmaya başladığında hem Hicks hem de Dişsiz kendi ırkını koruyabilmek adına ciddi bir yol ayrımına gitmek zorunda kalacaktır.

 

Bir sonraki yazımızda 2019 Şubat Ayında Vizyona Girecek Yabancı Filmler yayınlanmıştır.