2019 Mayıs Ayında Vizyona Girecek Yabancı Filmler

2019 Mayıs Ayında Vizyona Girecek Yabancı Filmler

2019 Mayıs Ayında Vizyona Girecek Yabancı Filmler

John Wick: Chapter 3 - 17 Mayıs

      Suç ve gerilim türünün son yıllardaki en iyi örneklerinden birisi olarak birinci ve ikinci filmleri ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gişe rekorları kıran John Wick adlı filmin devamı niteliğinde beyazperdeye çıkacak olan John Wick 3, 2019’un en çok beklenen filmleri listesine girmeyi başarıyor. Serinin ilk filmi ile toplamda 260 milyon doların üzerinde bir gişe hasılatı yakalayan John Wick filmini yeniden izleyicilerle buluşturmaya hazırlanan John Wick 3, yine milyonlarca sinema severi kendisine bağlayacak gibi gözüküyor.

 

Filmin Oyuncuları

      Serinin önceki filmlerinin de yönetmeni olan ve ayrıca V for Vendetta, Dövüş Sanatı, Blast, Vampirler ve Nemesis 3: Pray Harder filmleri ile de tanınan Chad Stahelski’nin yönetmen koltuğuna oturduğu John Wick 3’ün başrolünde elbette ki yine Keanu Reeves yer alıyor. Filmde ünlü oyuncu Keanu Reeves’e Winston rolü ile Ian McShane, Sofia rolü ile Halle Berry, Bowery King rolü ile Laurence Fishburne, Tick Tock Man rolü ile Jason Mantzoukas, The Director rolü ile Anjelica Huston, The Adjudicator rolü ile Asia Kate Dillon, Charon rolü ile Lance Reddick, Zero rolü ile Mark Dacascos, Switch Board Operator rolü ile Kay Day, Jenna rolü ile Dana Schick ve Huang rolü ile Roger Yuan eşlik ediyor.

      Filmde ayrıca Russian Ruska rolü ile Robbie DeRaffele, Times Square Pedestrian rolü ile Courtney Gonzales ve Triad rolü ile Tiger Hu Chen de bulunuyor.

 

Filmin Konusu

      17 Mayıs 2019 tarihinde gösterime girecek olan ve John Wick: Chapter 3 adı ile de bilinen John Wick 3’ün konusu ise şöyle: John Wick iki farklı nedenden ötürü kaçaktır. Kellesi için 14 milyon dolarlık açık bir sözleşme hazırlanmıştır ve bir de temel bir kuralı delip geçmiş ve Continental Hotel’de birisini katletmiştir. Öldürdüğü kişi ise açık kontratı ortaya çıkaran bir Yüksek Masa üyesidir. Yaşanan olaydan sonra aslında hemen öldürülmesi gereken John Wick’e otelin yöneticisi olan Winston’un emirleri ile tam 1 saatlik bir kaçış süresi hediye edilir. 1 saatlik sürenin sonunda ise John Wick’in üyeliği sonlandırılacak, her türlü hizmetten yoksun bırakılacak ve diğer üyelerle olan tüm iletişimi de noktalandırılacaktır. Tüm bu olanlar sonucunda John Wick’in kaçış serüveninde güvenebileceği tek şey ise servis endüstrisidir.

 

 

 

Alladdin - 24 Mayıs

      2019’un en çok beklenen filmleri içerisinde yer alan ve macera, komedi, müzikal öğelerini bir araya getiren başarılı yapımlara örnek olarak gösterilebilen Aladdin, kaliteli görsel efektleri ve eğlenceli senaryosu ile yediden yetmişe pek çok kişinin ilgisini çekiyor. 24 Mayıs 2019 günü tüm dünya ile birlikte ülkemizde de gösterime girmeye hazırlanan Aladdin, 2019’un Amerika Birleşik Devletleri yapımı filmleri arasında en iyilerinden birisi olarak ön plana çıkıyor.

      RocknRolla, Tabanca, Kapsül, Sherlock Holmes, Sherlock Holmes: Gölge Oyunları, Kod Adı: U.N.C.L.E., Kral Arthur: Kılıç Efsanesi gibi filmler ile meşhur olan 10 Eylül 1968 doğumlu senarist, yapımcı ve yönetmen olan Guy Ritchie’nin yönetmen koltuğunda bulunduğu Aladdin’in senaryosunu John August yazarken yapımcılığını ise Dan Lin ve Marc Platt üstleniyor.

 

Filmin Oyuncuları

      2019 yılının merakla beklenen filmleri içerisinde bulunan Aladdin’in başrolünde Mena Massoud yer alıyor. Jasmine rolü ile Naomi Scott, Genie rolü ile Will Smith, Jafar rolü ile Marwan Kenzari, The Sultan rolü ile Navid Negahban, Prince Anders rolü ile Billy Magnussen, Dalia rolü ile Nasim Pedrad ve Hakim rolü ile Numan Acar, filmde Mena Massoud’a eşlik ediyor.

      Aladdin’de ayrıca Barro rolü ile Jordan A. Nash ve Carpet Seller rolü ile de Kevin Matadeen yer alıyor.

 

Filmin Konusu

      Dünyanın en ünlü yapım şirketlerinden olan Walt Disney Pictures’in yapımcılığını üstlendiği ve ülkemizde UIP Türkiye’nin dağıtımcılığını ile beyazperdeye çıkmaya hazırlanan Aladdin, çizgi filminden ve kitabından uyarlanarak sinema severler ile buluşuyor. Bir lambadan cin çıkararak hayatını değiştiren Aladdin’in başından geçen maceraları konu edinen film müzikal bir şölen olarak 2019’un en renkli filmleri içerisinde yer alıyor.

      Müzikleri Alan Menken tarafından hazırlanan Aladdin’in bir animasyon uyarlaması olmasına rağmen üstün kalitedeki görselliği ile izleyenleri büyüleyeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Agrabah şehrinde yaşayan ve basit bir köylü olan Aladdin’in güzel prenses Jasmine’yi kurtarabilmek adına verdiği zorlu mücadeleleri konu alan Aladdin adlı filmde köylü Aladdin, bir lambayı ovması ile hayatına giren ve istediği anda binbir farklı kılığa bürünebilen lamba cini ile hayatı boyunca unutamayacağı maceralara atılıyor.

 

 

 

The Six Billion Dollar Man - 31 Mayıs

      Hiç şüphesiz 2019’un en çok beklenen filmlerinden birisi olan ve bilimkurgu ile aksiyon türündeki filmlerden hoşlanan sinema izleyicilerinin büyük beğenisini kazanacağına kesin gözüyle bakılan The Six Billion Dollar Man, 31 Mayıs 2019 tarihinde beyazperdeye çıkmaya hazırlanıyor. Bir Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan The Six Billion Dollar Man, dünyaca ünlü Warner Bros’un dağıtıcılığı ile tüm dünyada gösterime girecekken ülkemizde ise Warner Bros Turkey’in önderliğinde sinema izleyicileri ile buluşuyor.

      Asabiyim Ben filmi ile ünlenen 9 Temmuz 1975 doğum tarihli Arjantinli meşhur yönetmen, senarist ve kurgucu Damian Szifron’un yönetmenliğini üstlendiği The Six Billion Dollar Man’ın senaryosunu da yine Damian Szifron yazıyor. Filmin yapımcılığında ise The Weinstein Company ve Closest to the Hole Productions isimleri dikkat çekiyor.


Filmin Oyuncuları

      2019 yılının en iyi filmlerinden birisi olacağı düşünülen The Six Billion Dollar Man’ın başrolünde Steve Austin rolü ile Mark Wahlberg yer alıyor. 5 Haziran 1971 doğumlu Amerikalı oyuncu, The Partner, Instant Family, Three Mississippi, Mile 22, Babalar Savaşıyor 2, Dünyanın Bütün Parası ve Transformers 5: Son Şövalye filmleri ile de tanınıyor. Filmde Mark Wahlberg’e ayrıca ünlü aktör Mel Gibson da eşlik ediyor.

 

Filmin Konusu

      Hollywood’un son dönemlerdeki en değerli yıldızlarından birisi olarak da tanımlanabilecek olan Mark Wahlberg’in ana karakterini canlandırdığı The Six Billion Dollar Man, pek çok sinema sever tarafından merakla bekleniyor. 2019’un en iyi filmleri arasında gösterilen film, 1974 ve 1978 yılları arasında toplamda 5 sezon olacak şekilde izleyicilerle buluşan The Six Billion Dollar Man adlı diziyi temel alarak beyazperdeye uyarlanıyor.

      The Six Billion Dollar Man adlı dizide çok eski bir astronot olan Albay Steve Austin, son teknoloji ürünü biyonik bazı implantlar sayesinde insanüstü güçler ediniyor ve bu güçleri gizli bir ajan olarak çalıştığı kişiler adına kullanıyor. Filmin senaryosu da The Six Billion Dollar Man’ın dizisi ile paralel olarak işliyor ve sinema izleyicileri beyazperdede Albay Steve Austin'in birbirinden zorlu mücadelelerine tanıklık ederek unutamayacakları bir sinema deneyimi yaşıyor.

 

 

Detective Pikachu

      2019 yılında gösterime girecek olan filmler listesine bakıldığı zaman 2019’un en çok beklenen filmlerinden birisine örnek olarak gösterilebilecek olan Detective Pikachu, dünyaca ünlü çizgi film Pokemon’un yepyeni bir sinema versiyonu olarak beyazperdede sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Bir Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya ortak yapımı olarak vizyona girmesi planlanan Detective Pikachu, 10 Mayıs 2019 günü tüm dünya ile birlikte ülkemizde de sinema salonlarında boy göstermeye geliyor.

      Detective Pikachu’nun yönetmen koltuğunda Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film, Goosesbumps: Canavarlar Firarda, Gulliver’in Gezileri, Canavarlar Yaratıklara Karşı, Köpekbalığı Hikayesi ve The Paranormalists filmleri ile bilinen Amerikalı senarist, yönetmen ve idari yapımcı Rob Letterman yer alıyor. Macera ve aksiyon öğelerini başarılı bir şekilde derleyen Detective Pikachu’nun senaryosunu Nicole Perlman ve Alex Hirsch yazarken dağıtıcılığını ise Universal Pictures üstleniyor.

 

Filmin Oyuncuları

      Ülkemizde Warner Bros Turkey’in dağıtımında sinema salonlarına gelecek olan Detective Pikachu’nun başrollerinde Tim Goodman rolü ile Justice Smith, Detective Yoshida rolü ile Ken Watanabe, Kathryn Newton, Bill Nighy, Chris Geere ve Rita Ora yer alıyor.

      Filmde ana karakter olan Pikachu’nun seslendirmesini ise Deadpool filmlerinden tanıdığımız Ryan Reynolds gerçekleştiriyor.

 

Filmin Konusu

      Live-action türünde çekilen Detective Pikachu’nun konusu ise şöyle: Pokemonlar arasında en popüler ve en zeki türlerden birisi olarak ön plana çıkan Pikachu, bir gün dedektif olmaya karar veriyor ve böylelikle birbirinden heyecanlı maceralara atılmaya başlıyor. Bu esnada başı beladan bir türlü kurtulmayan Pikachu, özel güçlerini en gizli sırları açığa çıkarabilmek için kullanıyor.

      Geçmişten bugüne çekilen ve beyazperdede sinema sevenler ile buluşan pek çok Pokemon filminin tüm dünya üzerinde gişe rekorları kırmasının ardından yepyeni bir Pokemon uyarlaması olarak Pokemon hayranları ile buluşmaya hazırlanan Detective Pikachu’nun özellikle çocuk ve gençlerin büyük ilgisini çekeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Özgün hikayesi ve maceradan maceraya koşan ana karakter Pikachu’nun sevimliliği ile pek çok sinema eleştirmeninin daha şimdiden övgü ile bahsetmeye başladığı Detective Pikachu’nun dünyaca ünlü çizgi film Pokemon’un 2019 versiyonu olarak yine yüksek gişe hasılatları yapacağına inanılıyor.