2019 Mart Ayında Vizyona Girecek Yabancı Filmler

 2019 Mart Ayında Vizyona Girecek Yabancı Filmler

 2019 Mart Ayında Vizyona Girecek Yabancı Filmler

 Captain Marvel

Hiç şüphesiz 2019’un en çok beklenen filmleri arasında birinci sırada yer alan Captain Marvel, uzun yıllardır yapımı süren ve Marver Studios’un büyük emek harcadığı filmlerden birisi olarak bilimkurgu severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 7 Mart 2019 tarihinde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gösterime girecek olan film, Amerika Birleşik Devletleri yapımı olması ve üstün seviyedeki görsel efektleri ile daha şimdiden pek çok sinema tutkununun izlenecek filmler listesine girmeyi başarıyor.

    Captain Marvel’in yönetmen koltuğunda Room 2014, Billions, Missisippi Grind, It’s Kind of a Funny Story, Sugar, Tepetaklak Nelson ve The Big C ile tanıdığımız Anna Boden ile Looking ve The Affair ile ünlü olan Ryan Fleck yer alırken başarılı ikili Captain Marvel’in senaristliğini de üstleniyor.

Filmin Oyuncuları

    Tüm dünyada Marvel Studios’un yapımcılığı ile gösterime girecek olan Captain Marvel ülkemizde ise UIP Türkiye’nin dağıtıcılığı ile sinema severlerle buluşmaya hazırlanıyor. 2019 yılının en çok merak edilen filmleri arasında yer alan Captain Marvel başarılı oyuncu kadrosu ile de büyük beğeni topluyor. Buna göre filmin başrollerinde Carol Danver yani Captain Marvel rolü ile Brie Larson yer alırken ona Leader of Starforce rolü ile Jude Law ve Nick Fury rolü ile Samuel L. Jackson eşlik ediyor.

    Captain Marvel’de ayrıca Talos rolü ile Ben Mendelsohn, Korath rolü ile Djimon Hounsou, Ronan rolü ile Lee Pace, Maria Rambeau rolü ile Lashana Lynch ve Minn-Erva rolü ile Gemma Chan bulunuyor.

Filmin Konusu

    Marvel Studios tarafından hazırlanan çok sayıda süper kahraman filmlerine bir yenisi olarak eklenen Captain Marvel’in konusu ise şöyle: Carol Danvers, kendi başına yaşayan ve sessiz sakin bir kadındır. Fakat günün birinde Kree teknolojisini barındıran büyük ve tehlikeli bir patlama sonucunda özel birtakım güçler edinir. Patlamada transformasyon becerisi kazanan Carol Danvers, güçlerini fark ettikten sonra bunu iyilik adına kullanmaya karar verir ve kendini Captain Marvel olarak adlandırır. Bu andan itibaren Carol Danvers, Captain Marvel olarak tüm dünyada adaleti sağlamak ve güçsüz olanları korumak adına büyük bir savaşa adım atacaktır.

 

 

Godzilla

    2019’un en çok beklenen filmlerinden birisi olarak dikkat çeken Godzilla: King of Monsters, ülkemizde Godzilla: Canavarlar Kralı olarak gösterime girmeye hazırlanıyor. 31 Mayıs 2019 günü tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de beyazperdeye çıkacak olan film Amerika Birleşik Devletleri yapımı olarak aksiyon ve bilimkurgu öğelerini muhteşem bir şekilde harmanlaması ile pek çok sinema severin ilgisini çekeceğe benziyor.

    Warner Bros Turkey’in dağıtıcılığını gerçekleştireceği Godzilla: Canavarlar Kralı’nın yönetmen koltuğunda ise X-Men Apocalypse, Krampus, Cadılar Bayramı Katliamı, Superman Dönüyor, Urban Legends: Bloody Mary, X-Men 2 ve Bitches filmleri ile tanınan 28 Ekim 1974 doğum tarihli Amerikalı senarist ve yönetmen Michael Dougherty oturuyor.

Filmin Oyuncuları

    Geçtiğimiz yıllarda gösterime giren Godzilla’nın devam filmi olarak beyazperdeye çıkmaya hazırlanan Godzilla: Canavarlar Kralı’nın oyuncu kadrosu pek çok yıldızı barındırıyor. Filmde Dr. Emma Russell rolü ile Vera Farmiga, Mark Russell rolü ile Kyle Chandler, Madison Russell rolü ile Millie Bobby Brown, Dr. Ishiro Serizawa rolü ile Ken Watanabe, Dr. Vivienne Graham rolü ile Sally Hawkins yer alıyor.

    Godzilla: Canavarlar Kralı’nda ünlü oyunculara Ziyi Zhang, O’Shea Jackson Jr. Ve Aisha Hinds adlı oyuncular da eşlik ediyor.

Filmin Konusu

    Filmin senaryosunu yönetmenlik koltuğuna da oturan Michael Dougherty üstleniyor. Thomas Tull ve Mary Parent’in yapımcılığını gerçekleştirdiği Godzilla: Canavarlar Kralı’nın konusu ise şöyle: Dünyanın en güçlü canavarlarından birisi olan Godzilla, en büyük düşmanları olan Mothra, Rodan ve üç başlı King Ghidorah ile büyük bir savaş içerisine giriyor. Godzilla: Canavarlar Kralı’nda Godzilla’nın girdiği bu amansız savaşta insanlığın dengesini bozuşu ve verdiği büyük zararlar konu ediliyor.

    2020 yılında gösterime girecek olan ve daha şimdiden pek çok sinema izleyicisinin takibe aldığı Godzilla vs Kong filminden önce çıkacak son film olarak da tanımlanabilecek olan Godzilla: Canavarlar Kralı, herhangi bir aksilik olmaması durumunda 2019 Mayıs ayında bilimkurgu ve fantastik türünden hoşlananları sinema salonlarına toplayacak gibi gözüküyor. 2019’un en çok merak edilen filmlerinden olarak son derece kaliteli görsel efektleri ve ilgi çekici fragmanları ile daha şimdiden yoğun ilgi gören Godzilla: Canavarlar Kralı’nın gişede ne yapacağı ise merakla bekleniyor.

Bir sonraki makalemizde 2019 Nisan Ayında Vizyona Girecek Yabancı Filmler yayınlanmıştır.