Ana sayfa Güncel Korona çalışmaları Sağlık Bakanlığı’nca onaylanan Prof. Dr. Ercüment Ovalı ilaç için tarih...

Korona çalışmaları Sağlık Bakanlığı’nca onaylanan Prof. Dr. Ercüment Ovalı ilaç için tarih verdi

17
0
Korona çalışmaları Sağlık Bakanlığı'nca onaylanan Prof. Dr. Ercüment Ovalı ilaç için tarih verdi
Korona çalışmaları Sağlık Bakanlığı'nca onaylanan Prof. Dr. Ercüment Ovalı ilaç için tarih verdi

Türkiye’de 356 kişiyi öldüren 18 bin 135’yi de enfekte eden koronavirüsle ilgili çare çalışmaları son çabukluk devam ediyor.

Laboratuvarda bir süredir ekibi ile birlikte koronavirüse karşı tedavi çalışmalarını sürdüren Acıbadem Labcell Gözenekli Olan Tedavi Laboratuvarı sorumlusu Kanbilim Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı, koronavirüs tedavisiyle ilgili umutlandıran açıklamalarda bulundu.

“1 AY İÇİNDE BELLİ OLACAK”

Yeniçağ’ın haberine göre; koronavirüs tedavisi sürecinde klinik çalışmalarına Sağlık Bakanlığı’nca onaylama bahşedilen Prof. Dr. Ercüment Ovalı, kısaca şunları söyledi: Koronavirüs tedavisiyle ilgili aşı zaten bulundu. Pasteur’den bu yanlamasına aşı bulunuyor, aşıyı bulmak zaten son derece basit. Önemli olan aşının ne dek etkili olacağıdır. Koronavirüs ile ilgili ise aşının ne kadar etkili olduğuna ilişkin bulgular 1 ay içinde ortaya çıkacak. 1 buçuk ay sonradan ise hayvan çalışmaları, Mayıs’ın 20’si gibi de klinik teste geçilecek.

“RİSKLİ POPÜLASYONU KURTARACAK”

Bizim aşımızın en büyük avantajı doğal bir aşı olması. Doğal bir aşı olduğu için yoğun bir deneme sürecine emrindeki tutulmuyor. Diğer aşılarla kıyaslandığında bizimkinin en manâlı farkı en ilkel, en güvenli aşı olması. Bu sebeplerden nedeniyle en kısa sürede piyasaya çıkacak aşı bizim aşımız. Aşının dezavantajı ise fazla miktarda üretilememesi ancak bu aşı riskli popülasyonu kurtarmaya yetecek boyutta olacak.

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA DAĞITILACAK”

Biz şu an 3 mahsul üzerinde çalışıyoruz. Bunlar İmmün plazma (Bağışıklık plazma), aşı ve kök gözenekli olan. Tasdikli olan İmmün plazmamız havuzlanıyor. 8 kişinin bağışıklık sistemi birbirine karıştırılıyor. Böylece yüksek seviyede ansızın fazla virüsü vuracak ülkü getiriliyor. İçindeki bütün virüs, bakteri olasılıkları sterilize ediliyor ve konsantre edilip, virüsü öldürdüğü test ediliyor. Buna yarı hap diyebiliriz. Reel sonuç için bu usul uygulanmalı. Bu mahsul önümüzdeki haftadan sonradan Türkiye’ye dağılacak. Bu mahsul hastalarda fazla manâlı hayat kurtarıcı etkileri olacak. Ürünlerimizle ilgili egzersiz sonuçları çıktıkça bunları kamuoyuyla paylaşacağım.

“BAĞIŞIKLIĞI ZAYIF OLANI ÖLDÜRMÜYOR”

Bu hastalıkla ilgili televizyonlarda yanlış bir inanış oldu. Bu rahatsızlık, bağışıklığı kuvvetsiz olanlarda değil, bağışıklığı şiddetli olanlarda yani bağışıklık sistemi fazla tepki verenlerde ölümcül oluyor. Yeni doğmuş bir bebekle 50 yaşında bir insanın bağışıklıkları karşılaştırıldığında 50 yaşındakinin bağışıklığının fazla daha baskı olduğu söylenebilir. Fakat bu rahatsızlık, 50 yaşındakini öldürüyor, yeni doğanı öldürmüyor, hatta hasta bile etmiyor. Bunun nedeni yaşlandıkça bağışıklık sisteminin fazla aşırı tepki vermesidir. Bu aşırı tepkiden bağışıklık çökmeye başlıyor ve rahatsızlık ölümcül ayla geliyor. Dolayısıyla yapılması gereken fazla tepkiyi kontrol etmektir.

Korona çalışmaları Sağlık Bakanlığı'nca onaylanan Prof. Dr. Ercüment Ovalı ilaç için tarih verdi

Dünyaca ünlü Türk bilim insanı Prof. Gökhan Hotamışlıgil’den Türkiye’ye 5 kritik korona önerisi

Rus askeri doktorlar, İtalya’daki ‘tuhaf’ koronavirüs ölümlerini rapor etti! Uykuya dalıp yeniden uyanmıyorlar

İngiltere’nin sipariş ettiği deneme kitlerine koronavirüs bulaştı

Bilim Akademisi üyesi Prof. Ali Alpar koronavirüsün bulaşma ağını çizerek anlattıBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here