Ana sayfa Güncel İsrail’de yeni tip koronavirüse yakalananların sayısı 2 bin 369’a yükseldi

İsrail’de yeni tip koronavirüse yakalananların sayısı 2 bin 369’a yükseldi

18
0
İsrail'de yeni tip koronavirüse yakalananların sayısı 2 bin 369'a yükseldi
İsrail'de yeni tip koronavirüse yakalananların sayısı 2 bin 369'a yükseldi

İsrail’de, yeni alıcı koronavirüse (Kovid-19) yakalananların sayısı 199 kişi artarak 2 bin 369’a yükseldi.

İsrail Sağlık Bakanlığından yapılan yazılmış açıklamada, ülke genelinde koronavirüse yakalananların sayısının 199 birey artarak 2 bin 369’a yükseldiği belirtildi.

Açıklamada, virüse yakalananlardan 39’unun sağlık durumunun kritik olduğu aktarıldı.

NETANYAHU’DAN “ÜLKE GENELİNDE KARANTİNA UYGULANABİLİR” MESAJI

Öte yandan, İsrail Millet Yayın Kuruluşu KAN’ın haberine tarafından, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkede sağlık sisteminin çökmesinden üzüntü duyduğunu söyledi.

Ülkedeki sağlık sisteminin çökmesini durdurmak için sıkı politikalar benimsenmesi çağrısında yer alan Netanyahu, İsrail halkının kendi kendine sıkı bir disiplin uygulaması gerektiğini, aksi takdirde bir yıkım yaşanacağını kaydetti.

Koronavirüsün yayılmasını önlemek için İsraillilere daha artı sınırlamalar getirilebileceğini açıklayan Netanyahu, şunları kaydetti:

“Virüse yakalananların sayısı her 3 günde bir katlanarak artıyor. İki hafta içinde kendimizi, birçoğu vefat riski taşıyan binlerce hasta ile karşı karşıya bulabiliriz. bu nedenle size söylüyorum, eğer durumda herhangi bir iyileşme olmazsa, o zaman yiyecek ve ilaç gibi esas ihtiyaçlar hariç, bütün bir kapatma (karantina) uygulamaktan kaçış olmayacaktır.”

Netanyahu, birkaç gün içinde ülke genelinde karantina uygulamasına başlanacağını öngörerek bunun için tüm hukuki ve lojistik hazırlıkların sürdürdüğünü söyledi.

İTALYA, İNGİLTERE VE ABD’DE DE ÖLÜ SAYISI YÜKSELDİ

Öte yandan, yeni müşteri koronavirüs salgınının en çok etkilediği ülke olan İtalya’da salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 683 artarak 7 bin 503’e yükseldi.

ABD’de ise koronavirüs nedeniyle ölü sayısı 593’ten 802’ye, vaka sayısı ise 46 bin 481’den 55 bin 238’e yükseldi. İngiltere’de de koronavirüs kaynaklı ölüm sayısı 433’ten465’e çıktı, vaka sayısı da 9 bin 529 oldu.

İsrail'de yeni tip koronavirüse yakalananların sayısı 2 bin 369'a yükseldi

İtalya’da koronavirüsten ölenlerin sayısı 7503’e yükseldi

İran’da ordu, koronavirüs hastaları için 2 bin yataklı hastane kurdu

Koronavirüs salgınında bir birincil! Kronik rahatsızlığı bulunmayan 21 yaşındaki genç hayatını kaybettiBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here