Ana sayfa Spor Ersun Yanal’ın tepkisi: “Şerefsiz, görmedin desem…”

Ersun Yanal’ın tepkisi: “Şerefsiz, görmedin desem…”

52
0
Ersun Yanal'ın tepkisi:
Ersun Yanal'ın tepkisi: "Şerefsiz, görmedin desem..."

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Alanyaspor ile 1-1 berabere kaldıkları maçın ardındaki konuştu.

Hakemlerin kusur yapmasının olağandışı bir şart olmadığını belirterek sözlerine başlayan Yanal, “Futbolun içinde kalmak ve futbol konuşmak için mücadele harcıyoruz. çok iyi oynamadık, ara sıra etkili olduk ama futbolun haricen şeyler de var. Hakem hata yapabilir ve biz onlarla ilgili konuşmuyoruz. Biz de hata yapıyoruz, kaçırıyoruz.” dedi.

“CAMİANIN AYARLARINI BOZUYORSUNUZ”

VAR sistemine rağmen adaletsiz bir koşul olduğunu vurgulayan tecrübeli öğretmen, “Elektronik bir sistem var, neden eşit olamıyoruz? Herkes bizden hesap soruyor, biz kime hesap soracağız? Kimden öğreneceğiz? Kaybedebilirdik, futbol bu ama denklik yahut nasıl olacak. Koskoca camianın ayarlarını bozuyorsunuz! Sonunu nasıl getireceksiniz?” ifadelerini kullandı.

“SORUMLUSU HESAP VERSİN”

Yapılan hataların nedeninin açıklanması gerektiğini kaydeden antrenör, “Pardon mu diyeceksiniz? Daima mi bizimle başlayacaksınız? Kabak tadı verdi! Bunun sorumlusu kimse çıksın konuşsun, hesap versin. Fenerbahçe camiası üzülüyor, cümbür cemaat şapkasını önüne koysun. F.Bahçe her şeyin üstesinden kazanç. Ayarları düzeltin. Ayaklarınızı eşit alın” diye konuştu.

“ŞEREFSİZ; NASIL GÖRMEDİN DİYEBİLİR MİYİM?”

Ümit Öztürk’e mesaj yollayan Yanal, “Bu iş selfie çektirmeye farklı, bu ciddi bir iştir. Sen VAR’a gitmeye gereken pozisyonda gitmiyorsan, VAR’daki hakem uyuyorsa, çekirdek mi çitliyor artık, ne yapıyorsa… Fazla gülünç ya, adamın eline çarpıyor top, bizim adamın önüne düşecek, gol olacak ve bunu görmüyor adam VAR’da. Vay anasına ya… Öfffff…. Bu suçlama oluyor o süre, ben nasıl itham edeyim! Adaletin olduğu yerde nasıl suçlayayım ben bu adamı? Ben sana ‘şerefsiz bunu nasıl görmedin’ diyebilir miyim? Nasıl derim. Bilmiyorum ondan duymak lazım, iyi anlamak lazım. Yetkililerin konuşması gerekiyor. Altay çıktı, 3 cm. ölçmüşler, doğrudur, bunu uygulayın, yapın. Keşke futbolu konuşsak, ah be dost ya… Biz hakemlerle falan konuşmuyoruz, o kadar bir adetimiz yok. Hürmet duyuyoruz, demek ki VAR’dan dikkat gelmedi. Ya hatlar kesiliyor… Bugün de birkaç hat kesilmiş” mesajını verdi.

“LİGDEN ÇEKİLMEYİ DÜŞÜNÜR MÜSÜNÜZ?” CEVABI

Ligden çekilmeyi düşünüp düşünmeyecekleri sorulan deneyimli öğretmen, “Bu büyük bir karar. Bu bizim kararımız olamaz. o kadar can yanıyor ancak artık… Futbol, bir kural ve adalet içinde yapılması gereken bir oyun. Oyun oynanırken, kural değişmeyen. Yarıda kaide değişti, hakemler kalecilerin ayağına bakmaya başladı. Seninle tavla oynuyoruz, sen beni yenmeye başlıyorsun, kaide değiştiriyoruz. Yolda bu vesileyle ‘Sen beni yeniyorsun, kaide değiştireyim’ diyorum.” cevabını verdi.

“OLMAMASI GEREKENLER ÇEKİLMELİ”

Futbol ortamının dürüst olmadığını kaydeden Ersun Yanal, “Bu iş Ümit Öztürk’lük bir iş yok. Bu iklimi yaratan kimlerse, tümü salkım salkım dökülecek. FIFA ve UEFA’nın, Mali Fair’inin amacı da, bu işi adaletli oynatmak. Kurallar ve hakemler var, bunun amacı da adalet. Biz diğer bir koşunun peşindeyiz ve iklimi yaratan biziz. Bu işin içinde olmaması gerekenler hemen çekilmeli, spor başka bir dünya.” dedi.

“BİZ TRABZON’DA YENEMEDİK”

Bir gazetecinin, “Trabzonspor başkanı, ‘iyi oynarsanız, hakemi de yenersiniz’ diye bir açıklama yaptı, katılıyor musunuz?’ sorusuna, “Biz Trabzon’da yenemedik, gayet de iyi oynadık, bazen olmuyor.” şeklinde cevap verdi.

“BUNUN CEVABINI KİM VERECEK?”

Cevap aradığını söyleyen Ersun Yala, “Gözümün içine baka baka değerlendirmiyorsun… Niye değerlendirmiyorsun? Bunun cevabını kim verecek? Bunun cevabı kimde? Bu iklimi bozan kim? Biri şampiyon olacak, şampiyonluklar manâlı natürel oysa fakat bu iklimi mahvedenler ne olacak? Ne kazanacak, ne kaybedecek? Kaybedilen öyle çok şey var ki..” diyerek sözlerini noktaladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here