Ana sayfa Güncel CHP, İmamoğlu’nu tehdit eden partiliyle ilgili açıklama yaptı: Adı geçen şahıs tanınmıyor

CHP, İmamoğlu’nu tehdit eden partiliyle ilgili açıklama yaptı: Adı geçen şahıs tanınmıyor

6
0
CHP, İmamoğlu'nu tehdit eden partiliyle ilgili açıklama yaptı: Adı geçen şahıs tanınmıyor
CHP, İmamoğlu'nu tehdit eden partiliyle ilgili açıklama yaptı: Adı geçen şahıs tanınmıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na e-posta gönderen ve”Senin kanını akıtır, sana içiririm”, “Öldüreceğim kişiye önceden haber veririm” şeklindeki ifadelerle tehdit eden Tuna Görgünoğlu’nun CHP üyesi olduğu ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Zeki, adı geçen kişinin ilçe örgütü göre tanınmadığını söyledi.

“ÜYELİK KAYDI MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNDA YAPILDI”

Zeki’nın açıklaması şöyle: “Bugün bir takım basın organlarında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun, mail yoluyla korkutma eden Tuna Görgünoğlu adlı şahsın ilimiz Etimesgut İlçesi üyesi olduğu bilgisi yer almıştır.

Kayıtlarımızın incelenmesinde; adı geçen şahsın milletvekili namzet adayı edinmek için başvuruda bulunduğu, Parti üyesi olmadığı için de üyelik kaydının bu sırada yapıldığı anlaşılmıştır. Oysa adı geçen şahıs, Etimesgut İlçe Örgütümüz kadar hiç tanınmadığı gibi adaylık başvurusundan daha sonra herhangi bir parti çalışmasına katılmadığı saptama edilmiştir. Gerek eğitimleri ve gerekse egzersiz hayatı ile ilgili verdiği bilgilerin de dürüst olmadığı anlaşılmaktadır.

İHRAÇ TALEBİYLE DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

Haberler ve bilgilerin elde edilmesi üstüne İl Yönetim Kurulumuz, video konferans yoluyla bu gün yaptığı olağanüstü toplantıda, Tuna Görgünoğlu’nun Tüzüğümüzün 64 ve 68/1-b, Disiplin Yönetmeliğimizin 15/1-b ve 27/1 maddeleri uyarınca, dikkatli olarak, emin tümdengelim talebiyle il disiplin kuruluna sevkine karar verilmiştir.”BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here