Ana sayfa Karadeniz Afrikalı öğrencilerin kar sevinci

Afrikalı öğrencilerin kar sevinci

64
0
Afrikalı öğrencilerin kar sevinci
Afrikalı öğrencilerin kar sevinci

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde bu yıl öğrenim görmeye başlayan Afrikalı öğrenciler, hayatlarında ilk olarak gördükleri karın tadını kartopu oynayarak çıkardı.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uluslararasılaşma yönünde geçtiğimiz yıl attığı adımlar ardından bu yıl toplam bin 400 yabancı öğrenciye kapılarını açtı. Çad, Kamerun, Nijerya, Afganistan, Kosova, Suriye gibi birçok ülkeden eğitim olmak için kente gelen öğrencilerden Afrikalı olanlar hayatlarında ilk önce kar yağışını Tokat’ta tecrübe etti. Yağan kar sonrasında sabah saatlerinde kendilerini kampüs dışına atan Afrikalı öğrenciler kartopu oynayarak karın tadını çıkardı. Yabancı öğrencilerin Tokat’ı, Tokatlıların da misafir öğrencileri çok sevdiğini söyleyen Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mevlana Başkalaşım Programı Koordinatörü Öğretim Görevlisi Melih Taştan: “Üniversitemiz tanıdık olmayan öğrenci sayısını son bir yılda bin 400’e kadar çıkardı. Her geçen gün de bunu daha pozitif sayıya çıkarmanın hedefindeyiz. Bugün de gördüğünüz gibi çoğunluğu Afrikalı olan öğrencilerimizden ilk kez kar görenler de var içlerinde. Onlarda merkezi yemekhanenin önünde birbirleriyle kartopu oynadılar. Kartopu savaşı yaptılar” biçiminde konuştu.

Afrikalı öğrenciler ilk olarak gördüklerini söyledikleri kar ile kartopu oyun oynadıktan sonra duygularını kendilerini görüntüleyen basın mensupları ile paylaştı.

Önceki makaleAyvalık’ta 47 baştan savma göçmen yakalandı
Sonraki makaleAyvalık’ta bir büfede çıkan yangında küle döndü
Bilgim Olsun
BilgimOlsun.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden BilgimOlsun.Com sitesi sorumlu tutulamaz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here