Ana sayfa Güncel Abdullah Gül’ün

Abdullah Gül’ün

38
0
Abdullah Gül'ün
Abdullah Gül'ün

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beştepe’de düzenlenen kabine toplantısının peşinde açıklamalarda bulundu. Kalın, Seyahat Parkı Davası’nda bütün sanıklar hakkında beraat kararı çıkmasını değerlendirdi. Kalın hem 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ünGezi Parkı eylemleriyle ilgili olarak, “Gezi eylemleriyle gurur duyuyorum” açıklamasına da yanıt verdi.

“GEZİ OLAYLARININ ÜLKEYE VERDİĞİ ZARARI UNUTMAYALIM”

Kalın, Yolculuk Davası’nda 9 sanığa bahşedilen beraat kararlarıyla ilgili “Ilk Olarak bugün Seyahat davasıyla ilgili verilen kararla ilgili açıklama yapmamız içten olmaz. Karar yargıda. Bunun bütünlüğü içerisinde değerlendirmeler mutlaka yapılacaktır. Seyahat olaylarıyla ilgili bu duruşma meselelerinin yanına bir kalkışma olarak bu ülkeye verdiği zararı unutmamamız gerekli. Vandallıktan siyasi kutuplaşmaya, Türkiye’nin gündemine ayrıştırıcı meselelerin sokulmasına neler yaşadığımızı hatırlayalım. Böyle bir Gezi meselesi üzerinden tarihi tekrar okumaya yönelik girişimlerin yapıldığını görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

GÜL’ÜN “GEZİ EYLEMLERİYLE GURUR DUYUYORUM” SÖZLERİNE YANIT

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ise Seyahat Parkı eylemleriyle ilgili olarak, “Seyahat eylemleriyle kibir duyuyorum” sözleriyle ilgilide konuşan Kalın, “Sayın Gül gurur duyabilir, kendi değerlendirmesidir. Görevdeyken de birtakım değerlendirmeler, bambaşka düşünceleri vardı. Bir tamamiyle okuduğunuzda Türkiye’nin o dönemde çok zorlama bir süreçten geçtiğini akıldan çıkarmayalım.” dedi.

NE OLMUŞTU?

Yolculuk Parkı eylemlerine ilişkin arasında iş adamı Osman Kavala, gazeteci Can Dündar, Ayşe Mücella Yapıcı ve oyuncu Memet Ali Alabora’nın da bulunduğu 1’i esir 7’si firari 16 sanığın “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya girişim” suçundan yargılandığı davada karar çıktı.

Sanıklar tüm suçlardan temize çıkma etti. Esir tek davalı Osman Kavala’ya tahliye kararı çıktı. İçlerinde Can Dündar ve Mehmet Ali Alabora gibi isimlerin de bulunduğu 7 kaçak sanığın dosyası ayrıldı.

Abdullah Gül'ün Gezi ile gurur duyuyorum sözlerine Beştepe'den yanıt geldi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut “darbe” söylentilerini doğrulayıp Abdullah Gül’ü dikkat çekici etti

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Seyahat Parkı olayları ile büyük kibir duyuyorum

Kalın, Abdullah Gül’ün yaptığı röportaj açıklamasına tepki gösterdi: Sözleri gerçeklikle bağdaşmıyor

Abdullah Gül, “Babacan’ın kuracağı partide yer alacak” iddialarına cevap verdi

Abdullah Gül’den başkanlık sistemine tenkit: İstemedim, tercihim parlamenter sistemden yandanBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here